Miljö och entrémattor
I samarbete med CWS erbjuder vi olika typer av mattor för din verksamhet, de kommer i en uppsjö av modeller, storlekar och färger som gör att du kan göra ett val som passar just dig.
Du har möjlighet att göra ett flexibelt val när det gäller design, storlek och bytesfrekvens, och självklart håller vi mattan dammsugen och ren mellan bytena. Hur ofta den ska städas eller bytas kan anpassas helt utifrån era behov och säsong.
Till exempel kan vi ta fram entrémattor med ert företags logo som tryck, i valfri färg eller en klassisk grå, med ett bytesintervall som sker tätare under vinterhalvåret och mer sällan under vår och sommarsäsongen.
Vi kan även erbjuda Miljömattan® by CWS, en unik mattlösning som är framtagen av vår samarbetspartner som fått namn efter sin förmåga att göra nytta för miljön. Miljömattan®s unika sammansättning har hög kapacitet att samla och hålla kvar smuts och väta. Mattans funktion gör att den behöver bytas mer sällan, att mindre smuts dras med in i lokalerna och du får en kombination av renare miljö, lägre miljöpåverkan och minskade kostnader.

Vill du ha personlig hjälp?
Kontakta oss så ordnar vi allt
010-264 34 00
Maila oss
Så här skräddarsyr vi ett erbjudande

Behov
I ett förutsättningslöst samtal eller möte går vi igenom era lokaler och ser över era behov mattor och kompletterar med förslag utifrån vår och CWS erfarenhet och expertis

Erbjudande
Vi offererar ett erbjudande utifrån era behov, vad vi kommit överens om under samtalet och skapar därefter en unik mattlösning för er verksamhet med ett städ och bytesintervall som passar er

Utvärdering
Vi utvärderar vårt arbete för att säkerställa att ni är nöjda, vid behov gör vi justeringar i er mattstädning och ser över bytesintervallet för att fortsätta att ge er en ren och fräsch arbetsmiljö